Oferta pracy: Animator/-ka młodzieży / Streetworker/-ka

POSZUKIWANY ANIMATOR/-KA MŁODZIEŻY  /  STREETWORKER/-KA od września 2022

Stowarzyszenie Tratwa poszukuje pary (kobiety i mężczyzny) na stanowisko animatora młodzieży / streetworkera w Młodzieżowym Centrum Inicjatyw Prospołecznych (MCIP) MOJE MIEJSCE – Legnicka 65, 54-205 Wrocław – w ramach projektu Pracownia Projektów Międzykulturowych ZAJEZDNIA (projekt dofinansowany ze środków przekazanych przez Gminę Wrocław).

Praca z młodzieżą (14 – 18 lat), w tym z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, w MCIP MOJE MIEJSCE obejmuje:

1) Prowadzenie KLUBU MŁODZIEŻOWEGO dla ok. 30 osób (czynny min. przez 5 dni w tygodniu po 5 godzin)

2) STREETWORKING – pracę z młodzieżą w terenie, w miejscach jej przebywania

3) EDUKACJĘ młodzieży w obszarze animacji społeczno-kulturalnej (realizacja projektów autorskich, akcji wolontariackich, happeningów itp.)

4) DORADZTWO – towarzyszenie młodzieży w sytuacjach trudnych młodzież ukraińska

Nie wymagamy od kandydata doświadczenia w pracy z młodzieżą, ale umiejętność budowania relacji z młodym człowiekiem jest jak najbardziej pożądana. Przydadzą się kompetencje pracy zespołowej. Po pierwsze, ponieważ animatorów jest dwóch (kobieta i mężczyzna), po drugie, ponieważ pracy zespołowej wymagamy od młodzieży. Współpracujemy również z zagranicznymi wolontariuszami, więc wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego. Dodatkowym atutem będzie dwujęzyczność polsko-ukraińska (w planach jest zaangażowanie młodzieży Ukraińskiej w działania Klubu). Animatorzy w PPM ZAJEZDNIA otrzymują dużą autonomię i swobodę działania. Cały ośrodek jest praktycznie do ich dyspozycji. Praca głównie w godzinach popołudniowych, czasami weekendami. Istnieje możliwość dopasowania czasu pracy do indywidualnych potrzeb  – można godzić pracę ze studiami. Zapewniamy zatrudnienie na umowę o pracę – na cały etat, od września 2022 roku.

http://www.pracowniazajezdnia.plWięcej informacji o naszych działaniach na:
www.tratwa.org
www.pracowniazajezdnia.pl

FB: @mojemiejscengo @PPMZajezdnia

Zainteresowanych zapraszamy na rozmowę do PPM Zajezdnia przy Legnickiej 65, po uprzednim uzgodnieniu terminu.

Osoba do kontaktu: Amelia Kryszan tel.: 516 664 992; [email protected]