PPM ZAJEZDNIA dziś jest po pierwsze miejscem spotkań. Przestrzenie budynku pozwalają na organizację wymian młodzieżowych (baza noclegowa dla trzydziestu osób), spotkań okolicznościowych (wigilie, spotkania pracownicze), kameralnych koncertów, spektakli teatralnych, pokazów filmowych, warsztatów oraz różnorodnych imprez w klimatycznych wnętrzach.

Po wtóre ZAJEZDNIA to zaplecze infrastrukturalne dla wrocławskich organizacji pozarządowych. Przyjazne wnętrza sprzyjają organizacji rozmaitych warsztatów, szkoleń, seminariów, spotkań, konferencji itp.

Po trzecie ZAJEZDNIA pełni rolę nieformalnego domu kultury. W budynku prężnie działają dwa studia muzyczne SOUND DEPOT, które na co dzień stanowią profesjonalne sale prób dla ok. 15 zespołów. Cyklicznie odbywają się warsztaty filmowe, artystyczne, kulinarne. Przestrzeń jest również animowana przez młodzież z projektu MOJE MIEJSCE NGO, która właśnie w ZAJEZDNI stawia swoje pierwsze kroki projektowe.

Po czwarte polityka ZAJEZDNI jest ukierunkowana na wsparcie różnorodnych działań WOLONTARIACKICH. Działania prowadzone w ZAJEZDNI w sposób naturalny od samego początku jej funkcjonowania łączyły się z WOLONTARIATEM. Adaptacja budynku była możliwa dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z Austrii, Belgii, Czech, Holandii, Niemiec, Polski, Włoch, którzy od 2007 roku angażowali się w prace remontowe podczas organizowanych workcampów. Jako CENTRUM WOLONTARIATU AKCYJNEGO wspieramy organizację dużych imprez we Wrocławiu, stając się zapleczem infrastrukturalnym dla wolontariuszy zaangażowanych w obsługę wydarzeń, na przykład podczas mistrzostw UEFA EURO 2012, a także imprez związanych z Europejską Stolicą Kultury oraz THE WORLD GAMES 2017.

Deklaracja dostępności


Jak do nas dojechać:

  • tramwajem: 3, 10, 20, 31, 32, 33 – wysiadamy na przystanku „Kwiska”
  • autobusem: 101, 102, 106, 119, 122, 128, 129, 134, 136, 140 – wysiadamy na przystanku „Kwiska”

W tym samym budynku mieści się Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3” oraz Skate Park „Legnicka”. Stowarzyszenie TRATWA / PPM ZAJEZDNIA zajmuje część równoległą do ulicy Legnickiej.

Uwaga: Obiekt położony jest przy ul. Legnickiej 65, ale od tej strony nie jest dostępny dla samochodów. Wjazd na parking możliwy jest tylko od ul. Marcina Lutra.

MAPA: © autorzy OpenStreetMap