Młodzieżowe Centrum Inicjatyw Prospołecznych „Moje miejsce”

Jak opisałbyś swoje miejsce? Młodzież, która trafia do Pracowni Projektów Międzykulturowych Zajezdnia najczęściej opisuje „Moje Miejsce” jako przestrzeń ozdobioną graffiti, w której można znaleźć wygodną kanapę, Xbox’a i aneks kuchenny służący zazwyczaj do przygotowywania tostów i herbaty. Od animatorów można dowiedzieć się tam jak realizować swoje pomysły i pasje, jak je rozwijać i wprowadzać w życie.

„Moje miejsce” uczy jak zorganizować własny projekt dotyczący animacji społeczno-kulturalnej i pozwala zaangażować się w ciekawy wolontariat. Na kanapie często zasiadają nasi wolontariusze – Niemcy, Hiszpanie, Portugalczycy czy Anglicy, z którymi można rozmawiać godzinami.

„Moje miejsce” to także ciemnia fotograficzna, w której Poziomka uczy nas wywoływania filmów, i Radio 4FM, które prowadzi Kuba. Od Stacha uczymy się żonglerki, Kama uczy nas chodzić na slack line’ie i namawia do jedzenia szpinaku, a Wiśnia zachęca do improwizacji kabaretowych. Razem z Markiem uczymy się grać na gitarze utwory Bednarka i Dżemu, a nikt tak dobrze nie wprowadza nas w świat produkcji muzycznej jak Bomer.

W wolnej chwili możesz wpaść do Zajezdni i jeśli tylko zechcesz to przekonasz się czym naprawdę jest „Moje miejsce”.